Do czego jest świadectwo pochodzenia towaru?

Do czego jest świadectwo pochodzenia towaru?

Pochodzenie niepreferencyjne i preferencyjne, stawki celne, umowy między członkami wspólnot i wiele innych kwestii związanych z wymianą między państwami – podmioty zajmujące się handlem międzynarodowym muszą mieć wiedzę na temat rozmaitych dokumentów i terminów. Bez tego nie da się uporać z wymaganymi formalnościami. Jednym z obowiązków, które spoczywają na niektórych eksporterach jest świadectwo pochodzenia EUR 1.

W jakim celu wystawia się świadectwa pochodzenia towaru?

Taki dokument pozwala potwierdzić, skąd pochodzi towar, który zamierzamy wywieźć do krajów trzecich. Warunki takiego przewozu mogą być preferencyjne. Dobrym przykładem są np. preferencyjne umowy między członkami Unii Europejskiej. Uzyskanie takiego druku nie wiąże się z żadnymi kosztami, a wszystkie formalności załatwimy w urzędzie celnym w kraju eksportera. Jeśli zależy nam na tym, żeby szybko i bez problemu uzyskać świadectwo pochodzenia EUR 1 w Warszawie, nawiążmy współpracę z rzetelną agencją celną.

Jak uzyskać świadectwo pochodzenia EUR 1 w Warszawie?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że czeka nas kilka formalności. Świadectwo pochodzenia EUR 1 zostanie wydane, jeśli przedstawimy:

  1. odpowiednią dokumentację od producenta
    Takie akta muszą dokładnie opisywać specyfikację towaru. Uwzględnione muszą tu być także informacje o procesie produkcji.
  2. oświadczenie o udziale materiałów
    Chodzi o to, jaki udział w składzie towaru mają materiały pochodzące z obszaru Unii Europejskiej.

Staranie się o świadectwo pochodzenia, w tym o jego wariant preferencyjny, czyli świadectwo pochodzenia EUR 1 wymaga od nas znajomości chociaż podstawowych przepisów. Co całkowicie zrozumiałe, że większości podmiotów zależy na czasie i na tym, żeby jak najszybciej dysponować takim dokumentem. Jeśli zaliczamy się do tej grupy, rozważmy współpracę z rzetelną, doświadczoną agencją celną, Jednym z takich przedsiębiorstw działających na terenie Warszawy jest Sadmax.

32

No Responses

Write a response