Coraz częściej słyszy się o tym, że pracodawcy narzekają na jakość zatrudnionych pracowników. Jest ciekawe rozwiązanie będące dobrą alternatywą dla takiego podejścia, a jest to leasing pracowniczy. Szczególnie sprawdza się w wielkich firmach, ale również w mniejszych jest to opcja, z której się korzysta. Chcąc się o niej dowiedzieć więcej, zachęcamy do tego, żeby przeczytać poniższy artykuł.
Leasing pracowniczy co to jest?
Wiele pytań pojawia się na temat tego, czym tak naprawdę on jest. Jeżeli chodzi o to, leasing pracowniczy na czym polega, to przede wszystkim mowa tutaj o wynajęciu pracownika zatrudnionego w innej firmie. To doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebujemy mieć pracownika „na już”. Leasing pracowniczy warszawa to dobra opcja dla tych, którzy chcą znaleźć pracownika sezonowego bądź też na określony czas. Miejsce, jakim jest https://www.lpbglobalemployment.pl/ zajmuje się tym fachowo i dzięki temu możemy ściągnąć do swojej firmy wykwalifikowaną osobę.
Tak naprawdę dotyczy on wszystkich – może być to leasing pracowniczy kierowców, ale nawet i zwykłych pracowników. Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć na pytanie, co to leasing pracowniczy, to powiedzielibyśmy, że nowoczesne narzędzie ułatwiające rekrutację. Jak wygląda leasing pracowniczy w praktyce? Przede wszystkim warto skontaktować się z firmą, która zajmuje się tym zawodowo i określić profil kandydata, który niebawem dołączy do zespołu pracowniczego.
Jakie są zalety leasingu pracowniczego?
Najważniejszą zaletą tego, co to jest leasing pracowniczy jest to, że nie trzeba poświęcać swojego czasu na rekrutację. Często może zdarzać się, że kandydaci zgłaszający się na dane stanowisko nie będą spełniać wszelkich wymogów, a sam proces poszukiwania pracownika jest czasochłonny i wymaga zaangażowania działu HR, który też nie zawsze jest obecny w firmie.
Szukając innych zalet opcji, jaką jest leasing pracowniczy to:
- ograniczenie kwestii księgowych;
- wyszkoleni pracownicy;
- do firmy trafiają osoby o konkretnym profilu.
Nie są to oczywiście wszystkie zalety. Często pojawiają się pytania dotyczące tego, czy nie jest to samo co outsourcing. Otóż nie, outsourcing a leasing pracowniczy to dwie różne kwestie. Pierwsza z nich różni się tym, że leasing polega na przejęciu kontroli przez nowego pracodawcę, podczas gdy takiej opcji w outsourcingu nie ma. Tak więc leasing pracowniczy a outsourcing nie są pojęciami tożsamymi, którymi można swobodnie żonglować.