Silikaty – co warto o nich wiedzieć przygotowując się do budowy domu

Silikaty – co warto o nich wiedzieć przygotowując się do budowy domu

Aby rzetelnie podejść do budowy domu, powinniśmy uważnie i w pełni świadomie dobrać materiały. Przemyślana decyzja pozwoli nam uniknąć błędów, które w późniejszym czasie mogą nas sporo kosztować i negatywnie odbić się na kondycji całego obiektu. Jednym z popularnych budulców, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród osób z branży, są silikaty.

Czy warto budować dom z silikatami?

Wznosząc obiekt, musimy pamiętać, żeby właściwie zabezpieczyć go przed wszystkimi negatywnymi czynnikami pochodzącymi bezpośrednio ze środowiska. Należy więc zatroszczyć się o to, aby ściany nie były nasiąkliwe. W przeciwnym razie biologiczna korozja może doprowadzić do pojawienia się grzyba lub wilgoci. Solidny budynek musi być odporny na zmiany temperatury. Idealnie byłoby również, gdyby ściany gwarantowały nam tłumienie hałasu. Z silikatami od sprawdzonych producentów, takich jak np. SIL-PRO, mamy pewność, że wyrób spełnia wszystkie te kryteria.

Silikaty – bezpieczeństwo przyszłego domu

Takie bloczki to dobry wybór, jeśli oczekujemy budulca, który jest:

  1. ognioodporny;
    Wybierając materiał budowlany do stworzenia domu, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na ognioodporność budulca. Wykonanie budynku z silikatów to pewność, że nawet intensywny ogień nie sprawi, że ściany zaczną przenosić płomienie – materiał nie zajmie się ogniem. W tym miejscu trzeba wspomnieć także o tym, co dzieje się z silikatem w tak wysokiej temperaturze. Dzięki naturalnemu składowi, bloczki nie wytrącają żadnych szkodliwych substancji, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo domowników podczas ewentualnego pożaru.
  2. uniwersalny;
    Z silikatami wykonany ściany wewnętrzne i zewnętrzne. Sprawdzą się również jako budulec ścian konstrukcyjnych
  3. wytrzymały na ściskanie
    Silikaty pod tym kątem przewyższają znacznie beton komórkowy, bo ich współczynnik wytrzymałości na ściskanie wynosi 10-30 MPa, podczas gdy dla betonu komórkowego osiąga on wartość o 1,5 do 4 MPa.
61

No Responses

Write a response