Jak często warto serwisować instalację gazową w samochodzie?

Jak często warto serwisować instalację gazową w samochodzie?

Odpowiedzialni kierowcy, którzy troszczą się o stan swojego pojazdu i o bezpieczeństwo na drodze wiedzą, jak ogromne znaczenie mają regularne przeglądy auta. Jednym z podzespołów, których sprawność należy co jakiś czas weryfikować, jest instalacja gazowa CNG i LPG.

Przegląd instalacji gazowej czyli jak zadbać o to, żeby Twoja instalacja gazowa do samochodu działała bez zarzutu

Podczas przeglądu eksperci przeprowadzą takie działania jak sprawdzenie reduktora. To bardzo ważny element instalacji gazowej. Bez niego układ nie byłby w stanie przekształcać substancji ze stanu ciekłego w gazowy. Rzetelny serwis musi obejmować też:

  1. zweryfikowanie szczelności instalacjiW tym celu wykorzystuje się specjalny sprzęt, który pozwala sprawdzić, czy gaz nie wydostaje się na zewnątrz.
  2. sprawdzenie stanu filtrów gazowychTen element odpowiedzialny jest za wychwytywanie cząsteczek zanieczyszczeń.
  3. określenie, czy wszystkie przewody elektryczne działają bez zarzutuNa tym etapie specjaliści przyjrzą się dokładnie, jak wyglądają styki, izolacja oraz aktualny stan przewodów.

Instalacja LPG i CNG – jak często weryfikować jej stan?

Specjaliści polecają, żeby elementy instalacji sprawdzać raz w roku. W niektórych sytuacjach odpowiedzialnym krokiem będzie zlecenie tej usługi częściej. Wszystko zależy bowiem od liczny przejechanych kilometrów. Za serwis najlepiej zabrać się w okresie wiosennym. Dzięki temu podczas przeglądu eksperci mogą sprawdzić, w jakim stanie są instalacje gazowe do samochodów po najbardziej wymagających dla auta miesiącach jesiennych i zimowych. Jeśli będziemy zlecać serwis odpowiednio często, znacznie zmniejszymy ryzyko kosztownych napraw.

Komu zlecić serwis?

Wybierajmy firmy doświadczone, które specjalizują się w autach z instalacjami LPG i CNG. Zanim więc odwiedzimy konkretny warsztat, sprawdźmy dokładniej ofertę przedsiębiorstwa i upewnijmy się, że eksperci są doświadczeni właśnie w tym zakresie.

41

No Responses

Write a response