Jakie istnieją możliwości rozwoju kariery po ukończeniu studiów ratownictwa medycznego?

Jakie istnieją możliwości rozwoju kariery po ukończeniu studiów ratownictwa medycznego?

Zależy ci na odpowiedzialnym zawodzie, którego wykonywanie może rzeczywiście ratować życie ludzkie i umiesz działać pod presją? Przy okazji interesujesz się medycyną? Jeśli tak, to studia ratownictwa medycznego w Kwidzynie są dla Ciebie. Sprawdź nasz tekst, by dowiedzieć się, gdzie dostaniesz po nich pracę. Okazuje się, że praca w karetce to tylko jedna z dostępnych opcji.

Kierunek ratownictwa medycznego – czego dokładnie cię nauczy?

Ratownictwo medyczne przygotuje cię do profesjonalnego przeprowadzania czynności ratunkowych. Dzięki tym studiom będziemy wiedzieć, jak właściwie zabezpieczyć osobę oraz jak postępować, gdy wypadek obejmuje większą liczbę ofiar. Studia ratownictwa medycznego to także wiedza, pozwalająca sprawnie oszacować stan zdrowia pacjenta, komunikować się z nim (o ile jest to możliwe), a następnie przystąpić do działań, obejmujących pierwszą pomoc oraz medyczne czynności ratunkowe. Taka osoba dysponuje umiejętnościami i doświadczeniem, pozwalających m.in. wykonać intubację, defibrylację, monitorować czynności układu oddechowego i krążenia, tamować krwawienia, przyjmować porody, opatrywać różnorodne rany i wiele, wiele innych.

Gdzie możesz pracować, kończąc ratownictwo medyczne studia Kwidzyn

Takie uprawnienia dają nam możliwość pracy w:
1. zakładach opieki zdrowotnej – placówkach publicznych i niepublicznych;
2. zespołach ratownictwa medycznego;
3. różnorodnych specjalistycznych służbach ratownictwa.

Osoby po tym kierunku mogą znaleźć pracę także w prywatnych firmach medycznych. Bywa też, że osoby po ratownictwie znajdują zatrudnienie jako członek służb ratunkowych w straży pożarnej czy policji. Jako absolwent lub absolwentka kierunku ratownictwo medyczne Kwidzyn w Powiślańskiej Szkole Wyższej możemy także prowadzić działalność edukacyjną, np. przeprowadzać kursy pierwszej pomocy.

Źródło: powislanska.edu.pl

35

No Responses

Write a response