Kołdra obciążeniowa – czym jest, jak działa i kto może z niej korzystać

Kołdra obciążeniowa – czym jest, jak działa i kto może z niej korzystać

Kołdra obciążeniowa to odpowiedni produkt terapeutyczny o właściwościach sensorycznych. Jej obciążeni wynosi od jednego do nawet kilkunastu kilogramów. Wszystko to dzięki zamkniętym w jej wypełnieniu szklanym kulkom. Dzięki temu może ona wywierać odpowiedni nacisk na ciało użytkownika, które odpowiednio stymuluje tak zwane czucie głębokie.

Kołdra obciążeniowa- jej charakterystyka i zadania

Kołdry obciążeniowe stosowane są do skutecznej stymulacji czucia głębokiego. Jest to możliwe poprzez pobudzenie układu nerwowego odpowiednim napięciem, który wprowadza organizm osoby w stan przyjemnego relaksu. To skutecznie wycisza i pozwala odpocząć. Jeśli szukasz sprawdzonej kołdry sensorycznej koniecznie sprawdź ofertę Sensoric.pl

Kołdry obciążeniowe są polecane szczególnie w przypadku osób:

  • doświadczających stresu i lęku
  • mających problem z zasypianiem
  • borykających się ze stanami depresyjnym
  • z różnym spektrum autyzmu
  • chorych na ADHD itp.

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych i dla dzieci

Kołdra obciążeniowa dla dorosłych ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne dzięki odpowiedniemu naciskowi kulek na mięśnie, stawy oraz ścięgna. Dzięki temu możliwa jest prawidłowa produkcja melaniny podczas snu oraz zwiększona absorpcja serotoniny. Z kolei kołdra obciążeniowa dla dzieci to odpowiednia kołderka sensoryczna, która świetnie sprawdzi się w przypadku problemów ze snem ale nie tylko. Dzięki zastosowaniu delikatnego nacisku na receptory obecne w mięśniach oraz ścięgnach dostarczane są odpowiednie informacje na temat ciała, oraz jego przestrzeni. To niezwykle ważny aspekt związany z naturalnymi potrzebami, mający wpływ na późniejszy prawidłowy rozwój.

Kołdra obciążeniowa- czy warto?

Kołdra obciążeniowa ze względu na swoje działanie sensoryczne ma pozytywny wpływ na wiele istotnych aspektów, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dorosłych jak i dzieci. Odpowiedni model należy dokładnie dopasować do danej osoby w pełni indywidualnie z uwzględnieniem potrzeb użytkownika oraz wagi produktu.

Źródło: https://sensoric.pl/

51

No Responses

Write a response