Worki próżniowe

Dlaczego warto stosować worki próżniowe?

Przyjemność z jedzenia bierze się nie tylko z tego, że potrawa jest zdatna do spożycia. Oprócz tego ważne są też względy smakowe, a na nie możemy bezpośrednio wpłynąć, dobierając właściwy sposób pakowania produktu. Celem jest zachowanie intensywnego smaku i aromatu. Worki próżniowe pozwalają wesprzeć te wysiłki.

Folia do pakowania próżniowego – jak zachować przepyszny smak produktu, czyli worki próżniowe PA/PE

Takie produkty spełniają wszystkie wymogi PZH. Wyróżniają się bardzo szerokim zastosowaniem, bo z ich pomocą można zadbać właściwie o pakowanie wszystkich artykułów spożywczych. Rzetelni producenci, tacy jak np. Empra, troszczą się o to, żeby takie worki próżniowe były zgodne z zasadami systemu HACCP i GMP.

Worki próżniowe

Worki moletowane

Pakowanie próżniowe można przeprowadzić również z workami moletowanymi jednostronnymi lub obustronnymi. Folia dobrze zabezpieczy produkt oraz uchroni go:

  • przed czynnikami zewnętrznymi;
  • przed przenikaniem zapachów;
  • przed utratą wilgoci.

Worki do sous-vide

Ten rodzaj worków warto zastosować, jeśli chcemy podczas gotowania wykorzystać metodę sous-vide. Polega na gotowaniu jedzenia w szczelnie zamkniętych woreczkach, co pozytywnie wpływa na zachowanie walorów smakowych jedzenia. Takie produkty są odporne na zmianę temperatury i chronią przed parą wodną i tlenem.

Worki termokurczliwe

Po worki termokurczliwe sięgają osoby, dysponujące specjalnymi komorami do termokurczu. W takich warunkach, jak sama nazwa na to wskazuje, folia ulega skurczeniu, co sprawia, że idealnie przylega do produktu. Aby całe przedsięwzięcie zakończyło się powodzeniem, należy wybrać woreczek o dobrej wielkości. Takie opakowanie chroni przed promieniowaniem UV, gazami oraz parą wodną. Spełnia też ważną funkcję marketingową, bo przyszły klient/klientka może w higienicznych warunkach (bez odpakowywania jedzenia) zapoznać się dokładnie z jego wyglądem. Przedsiębiorstwa decydują się na worki termokurczliwe również z uwagi na dużą wytrzymałość takiej folii.

 

Źródło: empra.com.pl

43

No Responses

Write a response