Kombinezony robocze

Jakie są właściwości kombinezonów roboczych?

Kombinezony ochronne służą zabezpieczeniu pracownika przed ryzykiem, wynikającym z działania substancji chemicznych, biologicznych oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Takie ubranie robocze czasem służy jedynie do osłony prywatnej odzieży zatrudnionej osoby, a w innych przypadkach może stanowić jej alternatywę.

Co wpływa na wygodę kombinezonów roboczych?

Ubranie robocze, w tym kombinezony robocze, powinny być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Producenci dbają o to, wyposażając swoje warianty w:

  • kieszenie na ręce po boku;
  • miejsce na identyfikator;
  • otwory wentylacyjne pod pachami;
  • zakładki na plecach, ułatwiające ruch;
  • gumkę w talii, ułatwiającą dopasowanie ubrania do gabarytów użytkownika/użytkowniczki.

Kombinezony robocze

Jakie kombinezony robocze znajdziemy na rynku?

Jedną z pierwszych różnic, dostrzegalnych już w chwilę po wejściu do sklepu z odzieżą roboczą, są bardzo duże rozbieżności w cenach. Te najprostsze i najtańsze warianty są lekkie i wykorzystuje się je np. w przemyśle farmaceutycznym i laboratoriach. Z kolei zaawansowane opcje mogą się wyróżniać np. właściwościami żaroodpornymi i mają zastosowanie w ekstremalnych warunkach. Używa się ich do gaszenia pożarów oraz podczas czynności ratowniczych. Między tymi dwiema skrajnościami znajdziemy bardzo wiele innych wariantów, m.in. kombinezony trudnopalne, kombinezony ochronne o intensywnej widzialności czy kombinezony malarskie.

Gdzie kupić profesjonalne kombinezony robocze?

Produkty tego typu dostaniemy w dobrze zaopatrzonych sklepach z wyposażeniem BHP, takich jak np. BHP Kams z Krakowa. Rozważany przez nas wariant kombinezonu powinien być wyczerpująco opisany pod kątem: materiału, wykorzystanych technologii oraz zastosowania. Zwłaszcza ta ostatnia sprawa powinna nas zainteresować, bo należy wybierać tylko tę odzież, która jest konkretnie przeznaczona do zagrożeń panujących w naszym środowisku pracy. Chociaż znalezienie idealnego kombinezonu czasem może być czasochłonne, zdecydowanie warto poświęcić nawet dłuższą chwilę na dobranie optymalnego produktu.

 

Źródło: bhp.kqs.pl

52

No Responses

Write a response