Metalowe opaski zaciskowe

Metalowe opaski zaciskowe – w jaki sposób je wykorzystywać?

Korozja, wymagająca pogoda, chemikalia – funkcjonalności dobrej opaski zaciskowej metalowej nie osłabi żaden z tych czynników. Atrakcyjne parametry sprawiają, że specjaliści różnorodnych branż decydują się wykorzystać ten produkt podczas codziennych prac. Kiedy warto zastosować opaskę stalową?

Metalowa opaska zaciskowa – solidność i wytrzymałość w niepozornej formie

Opaski zaciskowe metalowe, np. te, które znajdziemy na stronie 4Technik, mogą być wykorzystywane w zakresie temperatur od -80 °C do aż +538 °C. Taką odporność materiału doceniają osoby, pracujące w:

  • zakładach petrochemicznych;
  • miejscach, gdzie istnieje ryzyko pożaru;
  • przemyśle stoczniowym.

Możliwości opaski metalowej zaciskowej są powszechnie wykorzystywane także w branży motoryzacyjnej. Służą m.in. do mocowania taśm termoizolacyjnych i bandaży termicznych w układach wydechowych/dolotowych.

Metalowe opaski zaciskowe

Parametry opaski metalowej zaciskowej

Szerokie zastosowanie metalowej opaski zaciskowej wynika także z tego, że producenci oferują bardzo zróżnicowane warianty wyrobu. Poszczególne opcje mogą różnić się wysokością, długością i wytrzymałością pętli. Kupno właściwej opaski, dopasowanej do konkretnego zastosowania, w większości przypadków nie sprawia więc żadnego problemu.

Opaski metalowe zaciskowe a czynności montażowe

Opaski z uwagi na świetną wytrzymałość mechaniczną wykorzystywane są w pracach montażowych. Spotkamy je np. instalacjach fotowoltaicznych (w tym przypadku ważne jest także to, że opaski są odporne na promieniowanie UV). Po opaski sięga się również przy „drobniejszych” pracach. Te niepozorne wyroby zadbają o pewne mocowanie tabliczek identyfikacyjnych. W miejscach, w których występuje ryzyko pożaru nie można użyć zwykłych opasek zaciskowych. W efekcie osoby odpowiedzialne za systemy gaśnicze sięgają właśnie po niepalne opaski metalowe zaciskowe. Podczas zakupów metalowych opasek zaciskowych koniecznie upewnijmy się, czy produkt został właściwie przetestowany i jest zgodny z europejskimi normami.

 

Źródło: 4technik.pl

47

No Responses

Write a response