Rodzaje drzwi wewnętrznych

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Przed Tobą jeden z najlepszych etapów wykończenia domu, czyli poszukiwanie idealnych drzwi? Wbrew pozorom nie jest to wcale tak proste zadanie, jak mogłoby się wydawać. Przeglądając ofertę, napotkasz bowiem wiele rodzajów, wśród których poszczególne mogą Ci niewiele mówić. Dlatego przychodzimy z pomocą, przedstawiając najpopularniejsze i najczęściej spotykane rodzaje drzwi.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Rodzaj drzwi wewnętrznych musisz dopasować do własnych potrzeb i wystroju swojego domu. Przy ich wyborze zwróć uwagę na:

  • trwałość,
  • dopasowanie do stylu pomieszczeń,
  • izolację akustyczną,
  • wytrzymałość.

Drewniane drzwi wewnętrzne

Drewno to ponadczasowy materiał, który w naszych domach gości od pokoleń. Dziś w szczególności doceniamy jego walory. Jako materiał na drzwi sprawdza się doskonale. Drewniane drzwi wewnętrzne nie tylko są niezwykle wytrzymałe, ale również stanowią doskonałą dekorację domu.

Charakterystyczne usłojenie i naturalny wygląd doskonale wpisują się we współczesne trendy aranżacyjne. Dodatkowo drewno jest materiałem niezwykle wytrzymałym i podatnym na obróbkę. Możemy dowolnie zmieniać jego kolor, co jest szczególnie doceniane, kiedy zmieniamy wystrój wnętrza, jednak nie chcemy wymieniać również drzwi.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne

Choć drzwi drewniane ocieplają pomieszczenia i wprowadzają do nich niesamowity klimat, mają jedną wadę – stosunkowo wysoką cenę. To właśnie dlatego nowoczesne drzwi wewnętrzne do złudzenia przypominają modele drewniane, z tym że są one pokryte okleiną imitującą drewno.

Zaawansowana technologia pozwala osiągać efekty, w przypadku których ciężko tak naprawdę odróżnić imitację od prawdziwego drewna. W nowoczesnych wnętrzach tuż obok drzwi drewnianych i imitujących drewno znalazły się również drzwi w kolorze białym.

Drzwi wewnętrzne klasyczne

Jesteś fanem klasycznych wnętrz? W takim razie drzwi, które wybierzesz, muszą być spójne z Twoją wizją. Dopełnieniem takich wnętrz będą drzwi wewnętrzne klasyczne w jednolitych kolorach. Doskonale sprawdzą się modele w ciemnych odcieniach. Do klasyków wśród drzwi możemy jednak zaliczyć również skrzydła w kolorze białym.

Drzwi wewnętrzne z witrażem

A może jesteś miłośnikiem ozdobnych, nietuzinkowych wnętrz? W takim razie koniecznie rzuć okiem na drzwi wewnętrzne z witrażem, z których pomocą doświetlisz pomieszczenia. Ten rodzaj drzwi to prawdziwa dekoracja eleganckich domów.

Drzwi wewnętrzne z bulajem

Szukasz pomysłu na oryginalne drzwi do łazienki? Drzwi wewnętrzne z bulajem mogą sprawdzić się w tej roli doskonale! Bulaj jest niewielkim okienkiem w drzwiach, który doskonale doświetla pomieszczenie. Patent ten możesz kojarzyć ze statków, w których drzwi z bulajem prowadziły do kajut. Jest to więc zdecydowanie oryginalny pomysł na drzwi wewnętrzne do domu. Te i inne drzwi wewnętrzne można znaleźć u sprawdzonych producentów, takich jak np. https://drzwi-karwowski.com.pl/.

44

No Responses

Write a response