Sauny na miarę: indywidualne rozwiązania od specjalistów w produkcji saun

Sauny na miarę: indywidualne rozwiązania od specjalistów w produkcji saun

Nowoczesne sauny wyróżniają się tym, że są dopasowane do oczekiwań użytkowników. Ale co to oznacza w praktyce? Dziś przyglądamy się, w jaki sposób specjaliści realizują takie indywidualne rozwiązania.

Producent saun – wariant skrojony pod konkretnego klienta

Powody, dla których decydujemy się korzystać z saun jest wiele. Trudno pominąć tutaj to wyjątkowe poczucie zrelaksowania, gdy zaznajemy takiej cieplnej kąpieli. W saunach lubują się także osoby, chcące zadbać o kondycję swojej skóry przyspieszyć metabolizm czy pozbyć się toksyn z organizmu. Mnogość wariantów saun dostępnych na rynku pokazuje, że to wszystko możemy zyskać na różne sposoby.

Przed wyborem sauny dla siebie powinniśmy zadać sobie pytania o:

  1. czas, który chcemy spędzić w saunie
    Czy wolimy ekspresowe sesje czy chcemy w saunie posiedzieć nieco dłużej?
  2. poziom wilgotności i temperatury
    Każdy z nas lubi nieco inne warunki. Przykładowo w saunie Infrared panuje środowisko idealne dla osób, nieprzepadających za dusznym, parnym miejscem.

Co może nam zaoferować dobry producent saun?

Specjaliści, którzy znają się na swojej pracy, wiedzą, że nie da się stworzyć sauny uniwersalnej, a więc odpowiedniej dla każdego. To dlatego zanim przejdą do realizacji zlecenia, dokładnie poznają oczekiwania swoich klientów. Oprócz wcześniej wspomnianych kwestii związanych ze środowiskiem panującym w saunie, ważne będzie również to, żeby konstrukcja była dopasowana do konkretnej przestrzeni. Indywidualny projekt bierze pod uwagę ograniczenia i możliwości pomieszczenia, którym dysponuje klient. Wszystko po to, by stworzyć optymalną saunę.

Estetyka w indywidualnych projektach

Fachowi producenci sauny troszczą się też o to, by projekt spełniał oczekiwania estetyczne. Podczas procesu kreacji wybiera się więc określone gatunki drewna, pasujące odbiorcy zarówno pod względem wyglądu, jak też i funkcjonalności. Do tych celów stosuje się np. jodłę kanadyjską, bale świerkowe, cedr kanadyjski oraz osikę syberyjską.

Jak łatwo się domyślić, efekt końcowy, a więc sauna, którą będziemy mogli cieszyć się przez wiele kolejnych lat, w dużej merze zależy od wykonawców. Warto więc podjąć wysiłek, by sprawdzić potencjalnych usługodawców i zyskać pewność, że współpracujemy rzeczywiście w fachowcami. Rzetelną obsługę i wykonanie saun proponuje m.in. producent Infrahome, oferujący sauny na podczerwień, fińskie i wiele innych.

6