Czym charakteryzują się kaski motocyklowe integralne?

Czym charakteryzują się kaski motocyklowe integralne?

Wybór właściwego kasku nie jest prosty dla żadnego motocyklisty. Obecnie na rynku można spotkać wiele modeli hełmów, które mają chronić głowy posiadaczy jednośladów. Brak kasku powoduje zagrożenie dla zdrowia i życia, a w najlepszym wypadku naraża na stuzłotowy mandat. Warto zadbać o ten element ochronny, aby cieszyć się większym bezpieczeństwem na drodze.

Co oznacza, że kaski motocyklowe integralne zapewniają “pasywne bezpieczeństwo”?

Jednym z najczęściej kupowanych typów są kaski motocyklowe integralne. Według ekspertów są one określane jako zapewniające bierne bezpieczeństwo. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że łączą wysoki komfort użytkowania z pewnością ochrony. Składają się na to różne elementy:

  • dopasowanie – kask nie krępuje ruchów i pozwala na swobodne ruchy szyi oraz głowy,
  • proste zapinanie – można błyskawicznie zdjąć lub założyć hełm, który dobrze przylega do ciała,
  • poziom wentylacji – cyrkulacja powietrza jest na tyle dobra, że nie powoduje szumów, a jednocześnie dopuszcza do motocyklisty optymalny
  • poziom hałasu. W końcu bezpieczna jazda wymaga dobrej obserwacji drogi i odbierania różnych sygnałów – również tych dźwiękowych.

Kaski są poddawane licznym testom, zanim pojawią się w sprzedaży. Dzięki temu producenci mają pewność, że w przypadku uderzenia hełm zaabsorbuje większą część siły uderzeniowej.

Z czego zbudowane są kaski motocyklowe integralne?

Kaski motocyklowe integralne powstają w oparciu o tworzywa, które wyróżniają się wysokim poziomem trwałości. To dzięki nim motocyklista ma większe poczucie bezpieczeństwa i większą wygodę w czasie jazdy. Konstrukcje hełmów powstają na bazie:

  • termoplastiku,
  • poliwęglanów,
  • włókna szklanego,
  • włókna węglowego.

Największą różnicę w przypadku powyższych materiałów widać w cenie. Najdroższe i najbardziej bezpieczne są kaski zbudowane z włókna węglowego i szklanego.

Gdzie można kupić najlepsze kaski motocyklowe integralne?

Kaski motocyklowe integralne są dostępne w różnych sklepach internetowych. Jednocześnie nie każda oferta jest warta rozważenia. Kupowane kaski powinny spełniać rygorystyczne normy i posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Jednym z miejsc, które jest warte polecenia to sklep Moto Freak.

49

No Responses

Write a response