Kaski motocyklowe – wiedza dla motocyklisty

Kaski motocyklowe – wiedza dla motocyklisty

Dobrze dobrany kask motocyklowy doskonale pasuje do wymiarów głowy konkretnej osoby, jest komfortowy i chroni przed ewentualnymi urazami. Chociaż wszystkim motocyklistom i motocyklistkom zależy na tym, żeby to wyposażenie dobrze sprawdziło się podczas ewentualnego wypadku, preferencje dotyczące budowy kasku mogą się różnić. Producenci oferują kilka podstawowych modeli, przeznaczonych do różnorodnych stylów jazdy i do zróżnicowanych gustów motocyklistek i motocyklistów.

 

Szczękowe kaski motocyklowe

Kaski szczękowe polecane są do turystyki motocyklowej. Wybierane są również przez motocyklistów i motocyklistki, poruszających się przeważnie po mieście. Jak sama nazwa wskazuje, ruchomą częścią jest tu element szczękowy. Można go podnosić i opuszczać jednym ruchem. To przydatna opcja, jeśli zależy nam na zaczerpnięciu świeżego powietrza np. podczas czekania na światłach czy przy tankowaniu. Rozwiązanie charakteryzuje się atrakcyjnymi parametrami dotyczącymi bezpieczeństwa. Potwierdzają to liczne atesty (w niektórych modelach kaski szczękowe testowane są jako kaski otwarte i zamknięte).
Komfort jazdy, który zapewniają kaski tego rodzaju to coś, czemu trudno się oprzeć. Rozwiązanie ma jednak również pewne wady. Jeśli planujemy wyposażyć się w taki produkt, musimy nastawić się na to, że kask będzie dość ciężki. Część producentów stara się również na tym polu wyjść naprzeciw oczekiwaniom motocyklistów/motocyklistek, a efektem ich wysiłków jest opracowanie lekkich kasków szczękowych, wykonanych z włókna węglowego.

 

Kaski motocyklowe otwarte

W konstrukcji kasku nie można wyróżnić ruchomej szczęki. Ta część nie jest więc zabezpieczona, dlatego nie poleca się używać tych kasków do szybkich prędkości. Wybierają je raczej osoby, preferujące wolniejszą jazdę, np. po mieście. Brak części ochronnej w rejonie szczęki decyduje o tym, że konstrukcja jest dużo lżejsza niż wyżej opisany wariant. Motocykliści i motocykliści doceniają wygodę, na jaką pozwala taka opcja.

 

Kaski motocyklowe integralne

W tym przypadku mamy do czynienia z zamkniętą konstrukcją, charakteryzującą się zwartą budową. Motocykliści i motocyklistki chętnie sięgają po kaski integralne, bo:

  • wyróżniają się atrakcyjnym poziomem wygłuszenia;
  • są uniwersalne i stosować je można do jazdy różnymi rodzajami motocykli;
  • świetnie chronią głowę przed urazami.

 

kask na motocyklu

 

Na rynku znaleźć można kilka wariantów kasków motocyklowych integralnych. Opcje różnią się nieco kształtem skorupy.

W nowoczesnych kaskach motocyklowych zastosowano szereg innowacji, które pozytywnie wpływają na komfort i bezpieczeństwo użytkowników i użytkowniczek. Takie zaawansowane produkty oferuje m.in. sklep MotoFreak z Krakowa. W docenianych przez motocyklistów wariantach znaleźć można m.in.: wizjery wyposażone we wkładki nieparujące, blendy przeciwsłoneczne, dobry system wentylacji, wyściółki o właściwościach antybakteryjnych oraz wygodne, bezpieczne zapięcia.

tekst sponsorowany: https://moto-freak.pl/pl/

57

No Responses

Write a response