Czy karma bezzbożowa będzie odpowiednia dla szczeniaka

Czy karma bezzbożowa będzie odpowiednia dla szczeniaka

Z czego składa się karma dla szczeniąt? Takie pożywienie musi zawierać wszystko, czego rosnący szczeniak potrzebuje do zdrowego życia, w tym białko, węglowodany, tłuszcze, minerały i witaminy. Niektóre składniki mogą nie być odpowiednie  dla szczeniąt, nawet jeśli są w małych ilościach. Z tego powodu wiele sklepów zoologicznych nie sprzedaje karmy, którą można podawać na każdym etapie życia zwierzęcia.

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt a potrzeby młodego psa

Karma dla dorosłych psów ma na celu zaspokojenie specyficznych potrzeb żywieniowych dorosłego psa po osiągnięciu przez niego dorosłości. Szczenięta powinny otrzymywać dietę zawierającą około dwa razy więcej białka i tłuszczu w porównaniu do karmy dla psów dorosłych. Jest to spowodowane tym, że szczenięta wciąż rosną. Wzrost ten drastycznie spowalnia, gdy osiągają dojrzałość. Wiele marek w składzie uwzględnia szereg źródeł niepotrzebnych węglowodanów, takich jak kukurydza, pszenica i mączka sojowa. Te nie dostarczają żadnych wartości odżywczych i są często używane jako wypełniacz ze względu na ich niski koszt.

Bezzbożowa sucha karma dla szczeniąt – warto dokładnie przemyśleć tę kwestię

W przypadku zwierząt domowych dieta jest niezwykle ważna. Niektórzy ludzie karmią swoje zwierzęta ludzkim jedzeniem, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Aby mieć zdrowe zwierzę domowe, należy zapewnić mu odpowiednią dietę. Psy mogą mieć różne potrzeby żywieniowe od kotów i ludzi , ale potrzebują niektórych z tych samych składników odżywczych. Najlepszym sposobem, aby zrealizować wszystkie wymagania żywieniowe czworonożnego przyjaciela jest karmienie go żywnością, która została oznaczona jako karma dla szczeniaków bez zbóż. Takie produkty są wytwarzane z dobrych składników i zawierają odpowiednie substancje odżywcze, bez:

  1. konserwantów;
  2. sztucznych barwników.

Bezzbożowe suche karmy dla szczeniąt to sposób na zminimalizowanie ryzyka alergii, problemów żołądkowych, wzdęć i biegunek. Takie kompleksowe, wysokojakościowe karmy dla szczeniaków znajdziemy m.in. na stronie sklepu internetowego Crazy Boy.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem https://crazyboy.pl/

51

No Responses

Write a response