Różne rodzaje oświetlenia LED dla przemysłu oraz jego przeznaczenie

Różne rodzaje oświetlenia LED dla przemysłu oraz jego przeznaczenie

Różne rodzaje oświetlenia LED dla przemysłu oraz jego przeznaczenie

Oświetlenie przemysłowe LED wewnętrzne i zewnętrzne to grupa produktów, które stosowane są w bardzo wielu branżach. Taka uniwersalność oznacza, że poszczególne warianty cechują się różnymi parametrami. Jakie oświetlenie LED przemysłowe spotkamy na rynku?

Lampy ledowe przemysłowe High Bay

Tego typu lampy LED dla przemysłu mogą być montowane na bardzo dużych wysokościach, co oznacza, że z powodzeniem sprawdzą się do oświetlania obiektów sportowych. Nie oznacza to jednak, że to koniec ich zastosowania. Lampy przemysłowe LED tego typu obejmują również warianty specyficzne, sprawdzające się w niskich pomieszczeniach.

Lampy liniowe przemysłowe LED

Takie oświetlenie LED do zakładów i obiektów przemysłowych to doskonała opcja do rozległych przestrzeni, takich jak duże hale. Lampy warsztatowe i oprawy przemysłowe LED doceniane są m.in. za to, że pozwalają na równoległe oświetlenie obszaru, nawet jeśli wyróżnia się on naprawdę dużymi rozmiarami. Takie lampy LED mogą być wykorzystywane do oświetlenia warsztatów samochodowych lub lakierni.

Zewnętrzne oprawy liniowe LED przemysłowe

Oprawy przemysłowe LED stosowane na zewnątrz są odporne nie tylko na trudne warunki, panujące w obiektach przemysłowych, ale też na ciężkie warunki atmosferyczne. Takie rozwiązania dobrze sprawdzają się w zetknięciu z:

  • ciałami obcymi oraz pyłami
  • dużą wilgotnością powietrza oraz na styczność z wodą
  • duże zmiany temperatury

Co łączy wszystkie warianty oświetlenia LED dla przemysłu

Zarówno świetlówki przemysłowe LED, jak i lampy LED zewnętrzne przemysłowe muszą wyróżniać się bezawaryjnością. Każda naprawa takiego sprzętu może być dość problematyczna i to nie tylko ze względów konstrukcyjnych (zwłaszcza jeśli oświetlenie jest na dużej wysokości). Awarie mogą znacznie opóźnić a czasami na dłuższy czas zatrzymać działanie zakładu. Do tego dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Wysokojakościowe produkty muszą działać na tyle skutecznie, żeby gwarantować wszystkim osobom, znajdującym się w przestrzeni, bezproblemową pracę.

51

No Responses

Write a response