Usługi faktoringowe a automatyczny odczyt dokumentów – co trzeba wiedzieć?

Usługi faktoringowe a automatyczny odczyt dokumentów – co trzeba wiedzieć?

Realizowane na szeroką skalę usługi faktoringowe powinny być dostosowane do konkretnego przedsiębiorcy, tak aby można było sobie zagwarantować pełne bezpieczeństwo i dostęp do zaawansowanych funkcji oraz modułów. Jedną z najważniejszych kwestii pozostaje automatyczny odczyt dokumentów. Co wypadałoby wiedzieć na ten temat?

Automatyczny odczyt dokumentów – na czym to właściwie polega i jakie korzyści za sobą niesie?

Faktoring może być realizowany na wiele różnych sposobów, ale podstawą sukcesu jest to, aby zapewnić sobie utrzymanie płynności finansowej i wyeliminować dotychczasowe błędy, związane m.in. z zarządzaniem fakturami. Kluczowym elementem w tym zakresie jest automatyczny odczyt dokumentów przy pomocy usługi Factor360, opierający się przede wszystkim na:

  • wykorzystaniu systemu OCR, dzięki któremu można bezproblemowo odczytywać różnego rodzaju faktury,
  • zdefiniowaniu szablonu faktury i pozostawieniu reszty zaawansowanemu narzędziu faktoringowemu,
  • braku konieczności przepisywania wszystkich danych z faktury w formie ręcznej,
  • wgraniu faktur do systemu i zweryfikowaniu poprawności wprowadzonych danych.

Brzmi bardzo dobrze? Przedsiębiorcy są z tego tytułu niezwykle zadowoleni, ponieważ oznacza to dla nich spore oszczędności czasowe. Takie rozwiązania faktoringowe umożliwiają m.in. utrzymanie pełnej kontroli nad swoim przedsiębiorstwem.

Narzędzie faktoringowe = większy spokój i pewność

Nie da się ukryć, że zaawansowane i dopracowane narzędzie faktoringowe przekłada się na większy spokój oraz pewność własnych działań. Obsługa faktur oraz bazy klientów i dłużników nie powinna być pozostawiona sama sobie. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować w nowoczesne rozwiązania i nie martwić się o przyszłość przedsiębiorstwa oraz monitorowanie cyklu życia należności. Dużym ułatwieniem dla potencjalnych inwestorów jest też swoboda w wyborze dogodnego planu abonamentowego i platforma SaaS, dzięki której poszczególne moduły i funkcje można wypróbować tuż po wyborze pożądanego rozwiązania.

5

No Responses

Write a response