Obejmy i opaski zaciskowe stalowe – zastosowania i charakterystyka

Obejmy i opaski zaciskowe stalowe – zastosowania i charakterystyka

Dobrej jakości opaski i obejmy zaciskowe powinny być wykonane z troską o każdy, najmniejszy detal. Znaczenie ma także dobór ich rozmiaru i klasy materiałowej. Dziś przedstawiamy warianty stalowe i metalowe. Przekonaj się, do czego możesz ich użyć i jakie mają zalety.

Obejmy metalowe i opaski taśmowe – z czego wynika ich popularność?

Duże znaczenie ma tutaj prostota montażu. Nie musimy poświęcać wiele czasu, by zadbać o instalację takiego artykułu. Co ważne, opcje można skutecznie dopasować do konkretnego zastosowania, bo są regulowane. Trudno więc dziwić się, że zarówno specjaliści, jak i osoby wykonujące prace w domu upodobały sobie właśnie taki sposób na drobne naprawy oraz większe przedsięwzięcia. Warto wiedzieć jednak, że obejmy metalowe i opaski taśmowe dość w pewien sposób się od siebie różnią.

Obejmy zaciskowe metalowe

Tego typu rozwiązania charakteryzują się zwiększoną trwałością. Do ich montażu stosuje się specjalną śrubę. Przykładowo w opaski-obejmy.pl kupimy obejmy zaciskowe metalowe, do mocowania których wykorzystuje śrubę:

  • z wewnętrznymi sworzniami;
  • sześciokątnym łbem.

Wyroby tego typu przystosowane są do pracy w wymagającym środowisku. Sięga się po nie podczas wykonywania zadań w instalacjach wysokościowych oraz wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność mocowania przewodów.

Opaski zaciskowe stalowe

W tych wariantach znajdziemy m.in. modele kulkowe. Są wytrzymałe, odporne na gorąco, a dzięki mechanizmowi samozaciskowemu nie potrzebujemy do montażu dodatkowych akcesoriów. Opaski zaciskowe stalowe znalazły zastosowanie m.in. w przemyśle stoczniowym, górnictwie oraz wszędzie, gdzie ważna jest wysoka odporność na korozję i niesprzyjające warunki.

9

No Responses

Write a response