Jakie mogą być zapachy i rodzaje perfum męskich?

Jakie mogą być zapachy i rodzaje perfum męskich?

Szukasz idealnej kompozycji zapachowej dla mężczyzn? Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup, sprawdź, co czeka na ciebie w profesjonalnych sklepach. Dziś przybliżamy podstawowe typy zapachów.

Jakie rodzaje perfum męskich warto poznać?

 • świeże perfumy męskie
  W wariantach świeżych dość często można znaleźć nuty cytrusowe. Takie zapachy energetyzują i poprawiają nastrój. Oprócz cytrusów zauważymy także tonację wodną. Wśród zapachów świeżych znajdziemy zarówno bardziej delikatne, subtelne warianty, jak i intensywne kompozycje. Jedno jest pewne – nie uświadczymy tutaj cięższych akcentów, w postaci tytoniu czy piżma.
 • drzewne perfumy męskie
  Takie kompozycje charakteryzują się pewną ciężkością. Nuty, które wyczujemy w takich zapachach to nuty drzewa sandałowego, cedru, dębu, mirty, paczuli, wetywerii. To idealne rozwiązanie dla osób, lubujących się w zapachach świeżo ściętego drzewa.
 • słodkie perfumy męskie
  A może zapachy, które zachęcają słodyczą? Takie opcje możemy nosić przez cały rok. Wśród tych wariantów znajdziemy perfumy bardziej słodkie, jak też i takie, których słodycz przełamano cytrusowymi akcentami.
 • korzenne perfumy męskie
  W korzennych nutach dostrzeżemy zapachy przypraw. Są to więc kompozycje, zawierające muszkatołowiec, pieprz, kardamon i cynamon. W takich perfumach męskich wykorzystuje się także nuty drzewne.
 • sportowe perfumy męskie
  Niektórzy panowie nie są fanami eleganckich nut zapachowych i wolą mniej zobowiązujące zapachy, które będą doskonałe na co dzień. Najczęściej takiej perfumy są rześkie i stosunkowo lekkie. Niech nie zmyli nas określenie nawiązujące do sportu. Po takie zapachy można sięgnąć, jeśli wybieramy się do pracy, na spotkanie ze znajomymi lub w każdej innej sytuacji.

Jakie perfumy męskie wybrać?

Jeśli chcesz przekonać się, jak czujesz się w danym zapachu, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z testera w sklepie lub zamówienie perfumetki. W rzetelnych sklepach znajdziesz wyczerpujący opis zapachu, który pomoże ci podjąć najlepszą decyzję. Jeśli zależy ci na szerokim wyborze zapachów, odwiedź stronę sorvellaperfume.pl.

49

No Responses

Write a response