Fulfilment – na czym polega i jakie działania wchodzą w jego zakres

Fulfilment – na czym polega i jakie działania wchodzą w jego zakres

Logistyka w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie. Klienci oczekują tego, że usługi będą realizowane jak najszybciej i najdokładniej, a w zamian przedsiębiorcy nastawiają się na spore zyski. Chcąc się więcej dowiedzieć na temat zakresu fulfilmentu oraz tego, czym on jest, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem?

Czym jest fulfilment?

Nowoczesne zarządzanie w firmach musi być coraz częściej stosowane. Nie chodzi tylko tutaj o to, by obsługa korespondencji masowej była coraz lepsza. Na rynku pojawia się coraz więcej towaru, co jest nowym wyzwaniem dla firm oraz tych podmiotów, które chcą wejść na rynek. Nie chodzi już tylko o takie drobiazgi jak wysyłka listów czy foliowanie paczek, ale fulfilment jest czym więcej. To również:

  • opieka nad towarami
  • opieka nad ich nabywcami

Nadal cały czas znaczenie mają takie rzeczy jak foliowanie produktów czy konfekcjonowanie druków. Fulfilment to:

f – focus
u – usługi zróżnicowane
l – logistyka
f – funkcje zróżnicowane
i – infrastruktura
l – lepsza obsługa magazynu
m -magazyn
e – elastyczność
n – narzędzia automatyzacji
t – tańsza dostawa

Wszystkie te procesy mają sprawić, że towary będą docierać do klienta szybciej i taniej. Ważne jest to, że ten model być stosowany nawet dla osób nie posiadających własnego magazynu! Konfekcjonowanie towarów nadal jest podstawą, ale w tym modelu nawet korespondencja masowa musi być na lepszym poziomie.

Jakie działania wchodzą w zakres fulfilmentu?

Powiemy o sobie kilku działaniach w ramach tego modelu. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że operator fulfilmentu to operator zewnętrzny. Na jego barkach jest to, aby dołączyć instrukcję obsługi danego towaru, przesyłki marketingowe, odprawa celna czy też obsługuje różne kanały dystrybucji zewnętrznej.

Jeżeli chcemy działać w ramach tego modelu, to warto zaznaczyć, że powinien mieć on spore doświadczenie w e-commerce. Nie chodzi tylko to, by wysyłka listów miała większą sprawność, ale również całe konfekcjonowanie produktów będzie sprawniejsze. Oczywiście, będzie to wymagać bardziej złożonych procesów logistyki, jednak ten model jest po prostu tańszy.

Gdybyśmy mieli powiedzieć czym tak w kilku słowach jest fulfilment, to powiedzielibyśmy, że jest to ograniczanie wysiłku w celu maksymalizacji zysku. Wymaga to współpracy z partnerami, bo nawet każdy wolny metr na magazynie może mieć spore znaczenie dla przedsiębiorcy, tak więc współpraca ma tutaj podłoże finansowe. Agencja marketingowa DCN Direct zajmuje się marketingiem zintegrowanym i przynajmniej dlatego warto podjąć z nią wspólne działania.

49

No Responses

Write a response